Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Aktualności
2017-04-03
Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Pińczowie
Dnia 30 marca 2017 roku uczniowie szkół „AWANS”
w Pińczowie odbyli wycieczkę do Muzeum Regionalnego
w Pińczowie.
Młodzież wysłuchała prelekcji pana Krzysztofa Dusika, prezesa pińczowskiej grupy rekonstrukcyjnej Signum Polonicum, na temat historii polskiej husarii. Gromkimi brawami zakończył się pokaz fechtunku husarzy w strojach z epoki.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie stałej wystawy muzeum. Pamiątki z I i II Wojny Światowej, wystawa etnograficzna ukazująca warunki życia ludności okolic Pińczowa na przestrzeni dziejów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja ukazująca historię Pińczowa. Zaskoczeniem dla wszystkich była prelekcja, ukazująca wyniki kilkuletnich badań archeologicznych na terenie Ponidzia. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pozostałości od epoki paleolitu do wczesnego średniowiecza. Wśród najstarszych eksponatów znalazły się żelaza: klosze, ozdoby, broń. Uwagę uczniów przyciągnął grób szkieletowy z wczesnego średniowiecza z bogatym wyposażeniem i archeologiczna mapą regionu.
Wycieczka zakończyła się na dziedzińcu wystrzałem z armaty, przyjętym z owacjami oraz wspólnym zdjęciem naszej młodzieży z członkami pińczowskiej grupy Signum Polonicum i pracownikami muzeum.


Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Pińczowie
Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Pińczowie
Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Pińczowie

Powrót


English version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 3+2?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Kształcenia Awans ul. Helenówek 2 i 4 Kielce reprezentowana przez Dyrektora 2. Powołaliśmy Inspektora Danych Osobowych, z którym można skontaktować się tel.: 604-883-679, mail: iod@awans-szkoly.pl 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu zgodnie z art.6 ust.1 lit.f RODO 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby będące zaangażowane w kontakt oraz osoby uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 2 lat 6. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (* jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych uniemożliwi nawiązanie kontaktu.


  Przegląd Zawodów, zobacz film