Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Aktualności
2018-03-05
Wycieczka do Starachowic, Sandomierza i Mielca
W dniach 27-28 lutego 2018 r. nasza młodzież wzięła udział w wyciecze edukacyjnej do Starachowic, Sandomierza i Mielca organizowanej przez Szkoły „Awans” w Kielcach. Wyjazd był zwieńczeniem ukończonych kursów spawacz w osłonach gazowych oraz operator wózka widłowego.
Pierwszym etapem wycieczki była fabryka MAN, gdzie powstają autobusy miejskie. Młodzież kształcąca się w zawodach mechanicznych miała okazję poznać i zobaczyć całą linię technologiczną autobusów- począwszy od projektu, aż do uzyskania gotowego środka lokomocji. Zwiedzający zapoznali się również z procesami technologicznymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Przewodnik po zakładzie odpowiadał na liczne pytania młodzieży związane z produkcją autobusów. Przedstawił również ofertę zatrudnienia dla mechaników oraz spawaczy.
Kolejnym etapem wycieczki był Sandomierz. Najpiękniejsza i najcenniejsza rezydencja magnacka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Bazylika Katedralna , gdzie młodzież poznała historię budowli i najcenniejsze zabytki sztuki sakralnej. Obiekt został wzniesiony ok. 1360 r. , a rozbudowany został w połowie XV wieku. Kolejnym etapem były podziemia, w których przewodnik zapoznał grupę z historią i legendami związanymi z tym miejscem. Z zaciekawieniem młodzież wysłuchała opowieści o Halina Krecpiance, córce zamordowanego przez Tatarów sandomierskiego kasztelana.
Ważnym punktem wyjazdu była wizyta w Mielcu w fabryce MELEXA. Melexy to niewielkie, zwinne i ekonomiczne środki transportu dające bardzo wiele możliwości zastosowania z napędem elektrycznym. W fabryce młodzież zapoznała się ze specyfiką produkcji tego pojazdu. Wizyta w zakładzie wszystkim bardzo się spodobała z uwagi na ciekawe i unikatowe rozwiązania produkcyjne i możliwość poznania specyfiki zakładu.

Wycieczka do Starachowic, Sandomierza i Mielca
Wycieczka do Starachowic, Sandomierza i Mielca
Wycieczka do Starachowic, Sandomierza i Mielca

Powrót

  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 3+7?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Kształcenia AWANS z siedzibą w Kielcach, ul. Helenówek 2 i 4, tel.41 345-28-32, jeśli chcesz wiedzieć więcej, o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe kliknij tutajEnglish version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>

  Przegląd Zawodów, zobacz film