Strona główna         Dodaj do ulubionych         Ustaw jako startową         Linki         Polityka prywatności        
  Menu


 

  Historia

Misja i historia szkoły


Kształcenie młodzieży i dorosłych jest naszą pasją. Mamy nieoceniony kapitał, jakim są ludzie – pracownicy, nauczyciele, wykładowcy, instruktorzy i współpracownicy. Posiadamy zaufanie, jakim obdarzyli nas rodzice naszych uczniów. I wreszcie mamy uczniów, słuchaczy, których liczba stale rośnie, co nas bardzo cieszy i dodaje sił do dalszej, jeszcze lepszej pracy – mówi ANDRZEJ MISZCZYK, Dyrektor Szkół dla Młodzieży i Dorosłych AWANS mieszczących się w KIELCACH przy ul. HELENÓWEK 2 oraz 4.

Historia i tradycja szkoły jest bardzo bogata wyznaczona dwudziestoletnim okresem istnienia.
Dyrekcja Szkoły troszczy się nie tylko o poprawienie warunków bytowych placówki, ale również jej starania ukierunkowane są na podniesienie jakości pracy szkoły, wyrównanie szans edukacyjnych uczniów oraz dbanie o jak najlepiej wykształconą kadrę pedagogiczną.
Dobór odpowiednich ludzi do pracy w naszej szkole decyduje o właściwym jej funkcjonowaniu i takim organizowaniu kształcenia, aby każdy absolwent znalazł swoją dalszą drogę w życiu.

Oto ważniejsze daty:

• wrzesień 2002 r.- powstanie szkoły dla Młodzieży - Niepublicznego Gimnazjum z Uprawnieniami Szkół Publicznych w Pińczowie z Klasami Przysposabiającymi do Pracy;
• wrzesień 2005 r.- powstanie Niepublicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Uprawnieniami Szkół Publicznych w Pińczowie;
• 2005 r. - pierwsze końcowe egzaminy gimnazjalne, pierwsi absolwenci opuszczają mury szkoły.
• wrzesień 2008 r. - powstanie oddziałów Szkół dla Dorosłych – Prywatnej Policealnej Szkoły Zawodowej „Awans” i Prywatnego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego „Awans” w Pińczowie .
• wrzesień 2009 – przeprowadzka do nowego budynku przy ul. 1 Maja 2
• wrzesień 2010 r. – utworzenie Prywatnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej „Awans” w Pińczowie;

Szkoła stale szuka nowych kierunków, dopasowywuje się do potrzeb rynku i zmieniającego się prawa oświatowego dlatego też z dniem 1 września 2012 r. szkoła 2-letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa "AWANS" została przekształcona w szkołę 3-letnią. Reforma oświaty wprowadza zmianę nazwy niektórych zawodów i eliminuje inne np. zawód technik usług fryzjerskich w zaocznej szkole policealnej. W zastępstwie przygotowana jest szeroka oferta kursów kwalifikacji zawodowych dla młodzieży i dorosłych.


  Zapisy

Imię i nazwisko:
Pole wymagane.

Adres e-mail:
Pole wymagane.Niepoprawny format.

Jaki kierunek i telefon:
Pole wymagane.

Ile to 10+2?

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dn.27 kwietnia 2016 roku (art.13 RODO) informujemy iż: Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Kształcenia AWANS z siedzibą w Kielcach, ul. Helenówek 2 i 4, tel.41 345-28-32, jeśli chcesz wiedzieć więcej, o tym, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe kliknij tutajEnglish version
EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  Spotkanie z policjantem  

Przejdź do galerii

  Sport
2012-02-01
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół Awans
Międzyszkolny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkół AWANS

23 stycznia 2012 r. w szkole AWANS w Kielcach odbył się ...

więcej >>

  Przegląd Zawodów, zobacz film